Skip to the content

Geel-blauw zet achterstand om in verdiende winst

Yani Urdinov scoorde de belangrijke winning-goal. (© foto Jorghé Van Hecke)
Yani Urdinov scoorde de belangrijke winning-goal. (© foto Jorghé Van Hecke)

Sporting Kampenhout 2 – VK Holsbeek 1

Een geduldig Sporting moest werken om een vroege achterstand om te zetten in een verdiende overwinning. Na een slechte terugspeelbal kwam Holsbeek uit het niets op voorsprong. Daarna drukte geel-blauw wel, maar bij een tegenstoot waren de bezoekers dicht bij 0-2. Goovaerts trof de kruising en de doelman redde een paar keer gevat. Na de rust plooide Holsbeek nog meer terug en ontsnapte het opnieuw aan de 1-1. Invaller Devijver stuurde Roekens weg en die scoorde wel. Even later vond Devijver Urdinov die de 2-1 maakte. Holsbeek eindigde nog met tien in het slot.


Sporting zette de bezoekers meteen onder druk. Yangassa kon bijna een center van Vangrunderbeek inkoppen maar knikte naast doel. Bij een slechte terugspeelbal van Janssens zat Jaubin er goed tussen en die schoot droog binnen (0-1). Na die toch wel verrassende voorsprong kroop Holsbeek gewillig achteruit. Een gevaarlijke bal van Frix vloog over de lat. Even later schoot Vangrunderbeek de bal over doel. Roekens besloot naast doel en de doelman weerde een schot van aanvoerder Goovaerts af. De thuisploeg bleef voor dreiging zorgen. Doelman Uytterhoeven duwde even later een indraaiende hoekschop van Vangrunderbeek over de lat. Bij een tegenstoot kon Nwadikwa plots alleen op Billast afgaan maar de doelman voorkwam de 0-2. Verder maakte Holsbeek niets meer klaar in de eerste helft. Goovaerts kwam vrij voor doel maar trapte de bal naast. Hakizimana zette een actie op en zag zijn krul nipt naast doel gaan. Na ruim een half uur kwam Holsbeek goed weg toen Goovaerts tegen de kruising knalde. Een reeks hoekschoppen leverde niets op voor geel-blauw. Met de rust in zicht redde Uytterhoeven knap een vrijschop van Vangrunderbeek. Roekens zag de rebound op de lijn gered worden. De ingevallen Vanbeginne kopte de laatste kans van de eerste helft naast doel. Zo haalde Holsbeek zonder averij de pauze.

Vlak na de rust was de gelijkmaker bijna een feit. Vanbeginne vond Roekens die aan de eerste paal inkopte. Doelman Uytterhoeven duwde, met hulp van de paal, de bal in hoekschop. Hakizimana kon even later een vrije trap van Vangrunderbeek niet in doel verlengen. Sporting ging op zoek naar zijn tweede adem en die kwam er ook. Een schuiver van Frix ging voorlangs. Een kopbal van Hakizimana werd op de lijn gered waarop Roekens een duw kreeg voor hij kon trappen. De scheidsrechter zag er geen strafschop in. Even later was het geluk van de bezoekers eindelijk op. De prima ingevallen Devijver stuurde gemeten Roekens in het straatje en die schoot de bal laag door de benen van doelman Uytterhoeven binnen (1-1). Holsbeek plooide en kraakte nog geen twee minuten later ook. Invaller Devijver kopte een voorzet van Vangrunderbeek door tot aan de tweede paal waar de mee opgerukte Urdinov de bal binnen tikte (2-1). Sporting kwam nog enkele keren dicht bij een derde doelpunt. De doelman redde een schot van Devijver en ook Vangrunderbeek stuitte in de draai op Uytterhoeven. Die was ook attent bij een poging van aanvoerder Goovaerts. In de extra tijd bracht Woestenburg de doorgebroken Roekens ten val en kreeg nog rood. Desmet schoot de vrije trap in de muur. Na liefst acht minuten toegevoegde tijd trok Sporting de zege over de streep. Het blijft leider met twee punten meer dan Bierbeek en acht punten meer dan Linden op de derde plaats. (JG)

  • Sporting Kampenhout:Billast, Urdinov, Yangassa (68’ Devijver), Frix, Desmet, Janssens, Hakizimana, Goovaerts, Vangrunderbeek (84’ Roosen), Vaesen (31’ Vanbeginne), Roekens.
  • VK Holsbeek:Uytterhoeven, Luckermans, Stiennon, Janssens, Deboutte (68’ D'Hondt), De Bondt, Woestenburg, Vandezande (81’ Geris), Nwadikwa, Uka, Jaubin (59’ Caerts).
  • Doelpunten: 9’ Jaubin (0-1), 71’ Roekens (1-1), 73’ Urdinov (2-1).
  • Gele kaarten: Uka, Caerts.
  • Rode kaart:90+5’ Woestenburg.
  • Wedstrijdleiding:Tom Van Den Heuvel bijgestaan door Yves Vanvuchelen en Georges Willems.

About the author

comments powered by Disqus
Onze partners